Authority website

Z Seopedia
Verze z 8. 6. 2015, 10:06, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „'''Authority website''' je web, který je založený na dostatečně kvalitním obsahu, aby jej braly vyhledávače za regulérní. Texty…“)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Authority website je web, který je založený na dostatečně kvalitním obsahu, aby jej braly vyhledávače za regulérní. Texty jsou ručně psané, dostatečně obsáhlé a často doplněné o multimédia. Často je k nim připojený i profil na sociálních sítích. Nejčastěji se s tímto pojmem setkáme v souvislosti s private blog network (PBN). Právě takovéto sítě jsou složené s authority website.

Charakteristika

Z pohledu běžného uživatele prakticky není možné odlišit authority website od běžného blogu či magazínu. Obsah většinou bývá průměrný a zaměřený na určitou kategorii. Často se témata v různých formách po čase dokola opakují. Z pohledu SEO však splňují authority website většinou následující kritéria:

  • Velice specifické oborové cílení, tak aby je vyhledávače snadno zařadily.
  • Články dodržují určitou minimální délku, většinu nad 300 slov (nejsou výjimkou ani s průměrnou délkou nad 1000 slov).
  • Ručně psaný obsah.
  • Většinou se používají domény s historií kvůli rankům (Google Page Rank, u nás pak Srank) a zpětným odkazům.
  • Důraz na onpage optimalizaci. Vše co jde zlepšit je nastaveno na ideální hodnotu.
  • Čistý odkazový profil, připomínající přirozený linkbuilding.

Tvorba a vývoj

Je třeba si uvědomit, že authority website v private blog network patří mezi nejdražší formu linkbuidlingu. V podstatě se jedná o klasický pay per post s tím, že kampaň je rozsáhlá (v jedné PBN bývá od pěti do desítek authority website) a s maximálním důrazem na dlouhodobý SEO efekt. To znamená, že články jsou vždy obsahově originální, dostatečně dlouhé a postupně nasazovány v delším časovém horizontu (týdny až měsíce). Samozřejmě takováto kampaň je poměrně nákladnou záležitostí, často je cena za jeden článek vyšší než u podobných webů v pay per post sítích.

Tvorba a vývoj authority website je časově a finančně nákladná. Za vhodnou doménu se často platí v odchytu desítky až stovky dolarů. Authority website se umísťují na samostatné webhostingové účty s odlišnými IP adresami. Používá se většinou open source CMS jako WordPress, Drupal anebo Joomla! s originální placenou šablonou. Vytvoření základní verze s několika články vyjde zhruba na 100 USD, bez domény.