Black Hat SEO

Z Seopedia
Verze z 15. 5. 2014, 01:35, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Linkfarma)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Black Hat SEO je způsob optimalizace webu takovým způsobem, že je v rozporu s doporučením vyhledávačů anebo využívá techniky, které se snaží vyhledávač oklamat.

Onpage Black Hat SEO

Article spinning

Article spinning je metoda na vytváření levného obsahu, který nebude vyhledávač považovat za duplicitní.

Automaticky generovaný text

Některé weby dokáží vygenerovat text na základě vložení několika slovních spojení. Hodně často se to využívá například u názvu zboží. Takovéto weby si například na různých eshopech ukradnou kusy textu, přidají k nim obrázek a pokusí se získat návštěvnost na různá long tail slovní spojení.

Obecně vzato se u nás automaticky generovaný text špatně odhaluje. Ovšem několik případů se v České Republice objevilo. Seznam tyto weby normálně indexoval a dokonce měly i dobré pozice. Na základě udání, byly ručně zkontrolovány a pro celý web pak následoval ban.

U Google by tento problém měl řešit algoritmus Panda Farmer.

Cloaking

Cloaking neboli skrývání textu je snaha předhodit vyhledávači něco jiného, než vidí regulérní návštěvník. Tato technika toho zahrnuje trochu více. Má různé účely a dává se za ní ban.

Doorway stránka

Doorway stránka je jakýsi mezistupeň při přesměrování návštěvnosti. Často se zde návštěvníci třídí a separují do skupin. Roboti většinou vidí odlišný obsah.

Keyword stuffing

Keyword stuffing je vkládání do textu nadměrné množství klíčových slov. Text je většinou špatně čitelný a působí dojmem umělosti. U nás je tento nešvar poměrně rozšířený a spousta lidí se neuvědomuje, že za něj hrozí až ban z indexu pro danou stránku.

Scraper site

Scraper site je stránka vytvořená pomocí automatických metod. Často se používají jako mezistupeň pro různé složitější odkazová schémata.

Skryté odkazy (Hidden links)

Skryté odkazy se používají na přelévání link juice a posilování autority dalších webů. Jsou často maskovány anebo přesunuty na místa, kde nejsou vidět.

Offpage Black Hat SEO

Ostatní Black Hat

Linkfarma

Linkfarma je druh webu, který je složený s velmi velkého množství stránek. Převážně se jedná o statistická data, která místo do velké tabulky jsou rozdělena na malé stránky. Účelem linkfarmy může být jak získávat návštěvníky z vyhledávačů přicházející na long tail tak i sběr linkjuice a jeho následné předávání dále.

Page Swapping

Page Swapping (Bait-and-Switch) je postavený na principu získání dobré pozice v Google a následné rychlé výměně obsahu. V dnešní době, kdy vyhledávače už mají dostatek prostředků pro pravidelné procházení webů a hledání změn už není tato metoda tak efektivní jako dříve.