Minisite

Z Seopedia
Přejít na: navigace, hledání

Minisite je označení pro malou internetovou prezentaci, která má většinou velice specifické zaměření. Často popisuje jen jedno téma. Počet stránek je většinou v rozsahu 5 – 10.

Z pohledu linkbuildingu se tvoří minisite za účelem posílení jiného webu či jen určité stránky. Výhodou je úzké tématické zaměření a možnost „prát“ linkjuice.

Z pohledu SEO nejvíce těží minisite z onpage faktorů a vícenásobného budování zpětných odkazů. Tedy pokud například linkbuilder zná způsob jak vytvořit 10 kvalitních odkazů, tak pro jeden web získá 10. Když ale vytvoří 10 minisite a na každý povede 10 odkazů a z nich pak odkaz na hlavní web, získá teoreticky sílu dalších 100 odkazů.

Minisite jsou také často vytvářeny rovnou za účelem zisku. Díky přesnému cílení na určitá klíčová slova, dosahuji velice dobrého umístění na long tail. Zvláště pokud tato klíčová slova jsou vysoce konkurenční a nedostatkové, klik může dosahovat bez problémů desítek korun i v češtině (více viz MFA). Monetizace nemusí být pouze přes PPC, oblíbený je i affiliate.