KupČlánek

Z Seopedia
Přejít na: navigace, hledání
Kup-clanek-logo.png
Název: KupČlánek
Zaměření: Pay Per Post
Založeno: 2013
Společnost: n/a
Právní forma: s.r.o.
Zakladatel: Jan Kalianko
Majitel: PRONETmedia, s.r.o. (Michal Kubíček)
Sídlo: Ostrava
URL KupClanek.cz

KupČlánek je český Pay Per Post systém založený začátkem roku 2013 v době, kdy je na trhu jasnou jedničkou PlaCla. V podstatě zde ani další veřejný Pay Per Post systém nebyl. Přináší také možnost pouze články publikovat, zprostředkovává psaní článku (katalog copywritterů) a překlady.

Historie

Systém byl spuštěn začátkem roku 2013 v režimu beta. Menší chyby a nedostatky byly poměrně rychle odstraněny, což se pozitivně odrazilo na vnímání nového systému.

3.6.2013 byla spuštěna verze 2.0. Největší změnou bylo zavedení možnost propojení profilu webu se službou Google Analytics, díky které je možné sledovat poměrně přesně návštěvnost. V době zavedení verze 2.0 měl systém přes 400 uživatelů (z toho 100 copywriterů), 420 webů a celkový obrat od založení 200 tisíc korun.

5.7.2013 v systému je registrováno přes 500 uživatelů.

1.1.2014 KupČlánek prošel "daňovou změnou" do režimu plátce DPH. Systém koupila společnost PRONETmedia, s.r.o., kterou vlastní Michal Kubíček.

Služby

KupČlánek poskytuje, mimo zprostředkování reklamy mezi inzerentem a publisherem, více služeb pro uživatele.

Copywriting

V systému je katalog copywriterů, kteří zde mohou nabídnout své služby. Minimální cena za napsání jedné normostránky je stanovena na 50 CZK. Každý copywriter má možnost přidat si referenci na svou práci.

Překladání

V systému je možné nabídnout své překladatelské služby a to do sedmi jazyků plus čeština. Ke každému jazyku může překladatel napsat i dosažené zkoušky.

Partnerský program

V systému jsou dva druhy partnerského programu na bází affiliate - TURBO a KLASIK. Oba jsou dvouúrovňové. TURBO zajišťuje 10% podíl z realizované zakázky v prvním stupni a 2,5% v druhém, ovšem doba trvání je jeden rok. KLASIK nabízí 6% a 1,5%, ovšem lidé pod vámi zůstávají na pořád.


KupClanek.cz