Deeplinking

Z Seopedia
Přejít na: navigace, hledání

Deeplinking (někdy také Deep-linking či Deep linking) je v SEO označení pro linkbuilding zaměřený na vytváření Deep Linku. Používá se spíše sporadicky, ale v odborných článcích na něj můžete narazit. Mimo SEO se s ním setkáte jako ekvivalent pojmu Deep Link.

Obecně vzato je jednodušší dělat Deeplinking než shánět odkazy pro hlavní stránku. Bavíme li se o kvalitních zpětných odkazech samozřejmě. Podstránky webu jsou totiž nositelem informace, zatímco hlavní stránka je nositelem značky či rozcestníkem. Reklama, která je přínosná (nese nějaký obsah či poselství) je přijímána pozitivněji. Proto je daleko jednodušší vložit na diskuzní fóru, kde se vyskytne dotaz na nějaký problém, odkaz na článek o řešení problému na firemním blogu, než na samotnou firmu, která se zabývá řešením problému.

Další příklad je například osobní podpis. Pokud pod svůj příspěvek, ať už je kdekoliv, vložíte odkaz na váš blog může to působit jako reklamu. Když ale odkážete na stránku O mně (mujblog.tld/o-mne) je to bráno jako podpis. Takovýto odkaz vám ve většině případů prostě projde.

Využít stránku o mně tedy můžete:

  • Podpis v příspěvcích na fóru
  • Podpis v komentářích pod článkem
  • Podpisem v emailu (některé emaily jsou pro zvýšení důvěryhodnosti publikovány v celku)
  • Podpisech pod guest postem
  • Podpis na sociálních sítích (pokud někomu poradíte na stránce velké firmy můžete získat stovky návštěvníků)

Další informace