Evernote

Z Seopedia
Přejít na: navigace, hledání

Evernote je balíček programů, které slouží k pořizování a uchovávání poznámek. Poznámky mohou být pořízeny jako psaný text (rukou či napsaný na klávesnici), část webové stránky, fotografie anebo nahraný záznam hlasu. Poznámky lze doplnit přiloženým souborem. Jednotlivé poznámky lze třídit do adresářů, přidávat k nim komentáře, štítky a také je exportovat. Velkou výhodou je možnost ukládat data na vzdálené úložiště a jejich následná synchronizace mezi více zařízeními. Evernote podporuje velké množství operačních systémů, například OS X, iOS, Chrome OS, Android, Microsoft Windows, Windows Phone, BlackBerry anebo webOS. V současné době je možné používat Evernote jako bezplatnou službu s omezeními anebo placenou verzi.

Historie

Službu vymyslel Stepan Pachikov. První open beta byla spuštěna červnu 2008. V roce 2010 do společnosti vstoupila DoCoMo Capital, Morgenthaler a Sequoia Capital s investicí 20 milionů USD. V červenci 2011 už měla 11 milionů uživatelů.

Evernote zdarma

V základní omezené verzi je Evernote zdarma. Měsíční limit uživatele je 1 GB nahraných dat. Existují dvě placené verze. Plus stojí 34 USD na rok a Premium 45 USD na rok. Uživatel s Premium účtem může nahrát neomezené množství dat na server Evernote. Dále je mu přidělen vyšší výkon, takže například rozpoznávání slov z obrázku je rychlejší. Jak Plus tak Premium mohou navíc sdílet data mezi dalšími uživateli Evernote. Všechny verze jsou omezeny na 100 tisíc poznámek v 250 sešitech.