EMD

Z Seopedia
Přejít na: navigace, hledání

EMD neboli exact match domain označuje doménu, která je přesně shodná s klíčovým slovem. V dřívějších dobách měla EMD velký vliv na pozice ve vyhledávačích, ovšem bylo velice těžké posoudit zdali to bylo názvem domény, anebo vlivem linkbuildingu.

Přímý vliv

V dnešní době je těžké nakolik má EMD přímý vliv na pozice ve vyhledávačích. U Google to mohou být teoretické jedničky procent u středně velkého webu. U Seznam nikdy neproběhla natolik rozsáhlá analýza, aby se o tom vůbec dalo spekulovat. Ovšem pokud by jsem si měl tipnout bude to obdobné.

Update Google z roku 2012

Koncem září 2012 vydal Google oficiálně úpravu algoritmu, která přímý vliv značně redukovala. Měla ovlivnit pozice zhruba 0,6% všech výsledků ve vyhledávači. Nutno podotknout, že vliv EMD klesal postupně už několik let předtím.

Nepřímý vliv

EMD má poměrně značný nepřímý vliv a to zvláště u přirozeného linkbuildingu. Pokud máte například doménu seo.tld a někdo vaše stránky doporučí, tím že zkopíruje adresu z adresního řádku například do diskuzního fóra, dosáhnete toho, že přímo v odkazu bude klíčové slovo.

Příklad pro doménu SEO.tld

Tady se problém EMD řešil: http://seo.tld/EMD

Pokud diskuzní fórum automaticky převádí adresu na odkaz, tak získáte zpětný odkaz z klíčovými slovy SEO, tld a EMD.

Nepřímý vliv EMD, který se projeví zvláště u linkbuildingu může být poměrně velký.