Google Hummingbird

Z Seopedia
Verze z 30. 3. 2014, 23:53, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka: '''Google Hummingbird''' je jeden z vyhledávacích algoritmů. Oficiálně byl představen k 15tým narozeninám Google 27. září 2013. Ovšem Goog…)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Google Hummingbird je jeden z vyhledávacích algoritmů. Oficiálně byl představen k 15tým narozeninám Google 27. září 2013. Ovšem Google přiznal, že jej používá už od 30. srpna 2013.

Označení Hummingbird (kolibřík), bylo vybráno, protože tento pták se vyznačuji rychlostí a precizností.

Hlavní cíle algoritmu Hummingbird

Tento algoritmus měl za cíl zlepšit komunikaci mezi návštěvníkem a vyhledávačem. Po jeho zavedení, dokáže Google daleko lépe odpovídat na některé zadané otázky přímo. Tedy sdělit rovnou odpověď, takže návštěvník nemusí vůbec opustit stránky Google. Dříve se dal Google použít například k počítání anebo převod měn podle aktuálních kurzů. S příchodem algoritmu Hummingbird dokáže Google odpověď například kolik má, která známá osobnost let, kdo je její manželem, jak je vysoký, jaké je hlavní město určitého státu atd. Díky lokálnímu vyhledávání také dokáže Google odpovědět jaké je počasí, co se hraje v kině, anebo kde je nejbližší obchod s určitým produktem. V podstatě základem bylo rozšířit schopnost pochopit význam slov.

Dále byla vylepšená komunikace mezi návštěvníkem a vyhledávačem pomocí hlasu.

Vliv na SEO

Spousta lidí viděla v době vydání velké změny. Ovšem za ty přímo nemohl Hummingbird. Ten pracuje "nad" algoritmy, které mají na starosti penalizaci stránek jako Google Panda anebo Google Penguin. Spíše se tak jednalo o shodu náhod. Ovšem někteří odborníci na problematiku SEO, kteří měří větší množství webů a vliv jednotlivých faktorů potvrdili menší výkyvy vah některých faktorů.

Co ale vliv určitě mělo, je snížení návštěvnosti webů, cílící na fráze, které už dokáže Google zodpovědět.