Supplemental index

Z Seopedia
Přejít na: navigace, hledání

Supplemental index anebo také Supplemental Result je sekundární databáze výsledků Google, která obsahuje stránky s nižší hodnotou. Zdali se stránka dostane do Supplemental indexu anebo do hlavní databáze rozhoduje více faktorů. Ovšem podle původních záznamů to byl převážně Google Page Rank. Právě ten totiž určoval zdali je stránka natolik důležitá, aby se dostala do hlavního vyhledávání. Od roku 2007 se v SERP nedá poznat, který výsledek byl vložen ze Supplemental indexu.

Důvody umístění do Supplemental indexu

Duplicitní obsah

Nejčastějším důvodem je duplicitní obsah. Ačkoliv Google udělal za poslední roky opravdu velký pokrok, stále má problémy s duplicitou. Ovšem nemůže si nedovolit podobný či duplicitní obsah neindexovat, pro případě, že by originál odstraněn.

Nízká kvalita

Dalším problémem je nízká kvalita obsahu. Velká část textu na internetu jsou výstupy různých databází, statistiky anebo automaticky generovaného textu. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je zbytečný, v některých případech jsou i velice málo používané statistická data hledaná. Na tomto nejvíce těží linkfarmy. Jejich účel je sbírat linkjuice, ovšem často se na nich nachází obsah, který jednou za čas někdo potřebuje.

Nedůvěryhodné weby

Pokud se váš web dostal do Supplemental indexu, třeba za to může nedostatek jeho autority. Zkuste zapracovat na linkbuildingu.