Sergey Brin

Z Seopedia
Přejít na: navigace, hledání
Sergey Brin
Jméno: Sergey Brin
Práce Podnikatel, Informatik
Společnost: Google
Kontakt Google plus

Celým jménem Sergey Mikhaylovich Brin se narodil 21. října 1973 v Moskvě. V roce 1979 společně s rodiči emigroval do USA. Jeho otec Michael Brin byl vysokoškolským učitelem matematiky na univerzitě v Marylandu a matka Eugenia Brin pracovala jako výzkumník pro NASA. Je spoluzakladatelem Google, kde vlastní 16% podíl. Jeho jmění je odhadováno na 30 miliard USD.

Životopis

V roce 1993 vystudoval bakalářský titul na Univerzitě v Marylandu v oboru informatika a matematika. Dále pokračoval na Standforské univerzitě v studiu informatiky, zde se setkal s Larry Pagem. Údajně si ze začátku moc nesedli, ale tím jak spolu trávili více času se z nich stali přátelé. Brin se specializoval na vývoj systému pro data mining, zatímco Page pracoval na systému pro hodnocení dokumentů na základě citací jednoho na druhý.

Svou práci pak spojili. Do místnosti na koleji naskládali levné počítače a začali experimentovat s crawlováním internetu a následným vyhodnocováním výsledků. Jejich projekt byl brzo natolik velký, že začal dělat problémy síťové infrastruktuře Standfordské univerzity. Brzo zjistili, že to co stvořili je vysoce nad rámec jejich studentské práce.

Tady začíná příběh Google, kdy si pořídili legendární garáž v Menlo Park, právě zde jim spoluzakladatel Sun Microsystems Andy Bechtolsheim vypsal šek na 100 tisíc dolarů pro Google inc. Problém byl v tom, že žádný Google inc. vlastně neexistoval. Následující dva měsíce museli tvrdě papírovat, aby mohli založit společnost, protože do té doby neměla ani firemní účet.

Soukromí život

V roce 2007 si vzal na bahamách Anne Wojcicki, která je biotechnologickou analytičkou. Společně s Brinem sdíleli zájem o informatiku v lékařství. Jako součást své práce se podíleli na Projektu lidského genomu, který měl za úkol zmapovat lidskou DNA a význam jednotlivých genomů. Nešlo jen o nějakou finanční podporu ale spolupracovali přímo s předními vědci v oboru.

Jeho žena založila 23andMe, což je společnost, která nabízí komplexní testy lidského genomu. Jejich zákazníci tak zjistí k jakým nemocem mají predispozice. V říjnu 2014 jejich služby využilo přes 750 tisíc lidí.

Se svou ženou mají syna a dceru. Od roku 2013 žijí odděleně.

V roce 2008 matka Sergeye Brina onemocněla Parkinsonovou chorobou. Na základě výsledků 23andMe řekl Brin, že mu také hrozí s pravděpodobností 20 – 80%.