500 Internal Server Error

Z Seopedia
(Přesměrováno z 500)
Přejít na: navigace, hledání

Chyba 500 Internal Server Error je HTTP status code, tedy odpověď serveru podle internetového standardu IETF (Internet Engineering Task Force). Kódy začínající čísle 5 jsou specifickou odpovědí serveru. Ve většině případů se místo chyby 500 vrátí spíše nějaká jiná. Číslo 500 je totiž nespecifikovaná chyba a jen stěží se z ní dá vyčíst v čem konkrétně může být problém. Často také záleží na individuálním nastavení serveru. V podstatě tato chyba může zachycovat naprosto všechno.

Oprava chyby 500

Tato chyba není v prohlížeči a nemůžete s ní nic dělat. Musí být opravena přímo na serveru. V některých případech je nutný zásah administrátora. Začít by se v každém případě mělo v logu, kde se zjistí detaily. Ovšem když jí uvidíte zkuste vždy stránku nahrát znovu (klávesa F5), mohlo dojít k dočasné události, kterou server nebyl schopný z nějakého důvodu vyřídit.

Problémy s chybou 500

Pokud máte na webu problém s chybou 500 je nutné si dávat pozor na duplicitní poslání dat. Návštěvníci na tuto chybu reagují často obnovením stránky. Což ovšem také znamená znovu odeslání dat. Váš skript by na to měl být připraven.

Další chyby 5XX