Webtrh

Z Seopedia
Verze z 4. 6. 2015, 21:57, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Webtrh je diskuzní fórum, postavené na systému vBulletin, určené pro internetové podnikatele. Dlouhou dobu patří mezi největší odborná fóra na českém internetu. V roce 2006 jej založil Martin Schlemmer. Za svou dobu prošlo mnoha změnami, které odráželi tehdejší společenský obraz internetového podnikání. Více méně se toho trendu drží i dodnes. V současné době je na něm registrováno přes 100 tisíc uživatelů, kteří napsali přes milion příspěvků do více jak 280 tisíc témat.

Historie

Webtrh byl založen v roce 2006. Diskuzní fórum mělo sloužit jako místo pro hledání nových kontaktů a sdružování komunity kolem online podnikání. Aby byla podtržena přátelská atmosféra v pravidlech bylo nařízeno tykání.

Do začátku bylo vybráno několik kategorií a témat, kam mohli lidé přispívat. Postupem času se kategorie rozšiřovaly na podsekce aneb vnikaly úplně nové. Tento postup se do budoucna ukázal jako ideální a dodnes je doporučován pro začínající diskuzní fóra.

Přátelské prostředí přilákalo poměrně velké množství lidí z různých oborů online podnikání. V začátcích to byly hlavně domaineři - například Jan Bárta, Zdeněk Kubík anebo Petr Sršeň. Na Webtrhu se v roce 2008 během měsíce prodalo i přes 100 domén. Později to byly tvůrci MFA, prodejci zpětných odkazů.

červen 2009 - Webtrh zavádí sociální skupiny, do kterých se mohli uživatelé přidávat. Pokud jste potřebovali odborníka na určitý CMS mohli jste si vybrat ze seznamu. Přibyla i možnost přidat si galerii. Grafici tak mohli sdílet své práce. Také jste si mohli založit vlastní blog a psát příspěvky. Všechny tyto věci byly ovšem v říjnu 2010 zrušeny.

11. října 2010 se Martin Schlemmer rozhodl změnit směr Webtrhu. Byly zrušeny sekce SEO, PPC, Domény a Affiliate marketing dále to byla například Volná diskuze. Zmizelo všechno co nevytvářelo "přidanou hodnotu". Tato změna vyvolala vášnivou diskuzi o více jak 750 postech. Nakonec byla zamčena. V reakci na zrušení oblíbených a často využívaných sekcí vznikla nová diskuzní fóra WebFair, Werb, WebDeal, Profibiz a pár dalších, která ale zanikla ve velice krátké době. Další nespokojení lidé se rozutekli na už fungující minoritní fóra jako například SEOforum. Další nepříjemnou změnou byly i zrušené podpisy, které většina lidé používala na propagaci svých projektů.

Po pár měsících se více či méně přes podobné sekce vrátilo SEO, PPC, Domény i Affiliate marketign zpět.

Více se začalo diskutovat o startupech. Toto téma díky Webtrhu hodně vystoupilo do popředí.

2011 (?) zavedl Webtrh placené služby. Pokud chcete umístit nabídku, poptávku anebo jí výrazněji propagovat musíte si zaplatit. Zároveň za uskutečněný prodej musíte zaplatit poplatek ve výši 5 - 10% z konečné ceny. Tento model vyšachoval všechnu ostatní reklamu, která jej do té doby živila.

4.6.2015 překročil počet zaregistrovaných uživatelů Webtrh 100.000

Historie vzhledu

Další zdroje

http://404m.com/2011/04/12/pravdivy-pribeh-webtrhu/