SEO onpage faktory

Z Seopedia
Verze z 20. 12. 2012, 14:36, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka: Jestli existuje nějaký důvod proč by jste měli mít povědomí o SEO tak je to právě optimalizace onpage faktorů. Vyhledávače totiž na rozdíl od lidí ne…)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Jestli existuje nějaký důvod proč by jste měli mít povědomí o SEO tak je to právě optimalizace onpage faktorů. Vyhledávače totiž na rozdíl od lidí neumí na 100% pochopit o čem je webová stránka. Pokud jim vyjdete vstříc a pomůžete jim, můžete očekávat zlepšení nejen vašich pozic ve vyhledávačích, ale zároveň se dostaví i některé vedlejší efekty. Vyhledávače totiž nejsou jediným důvodem, proč by jste měli své stránky optimalizovat. Strojově dobře čitelná stránka usnadní život například lidem, kteří mají problémy se zrakem, anebo vyžadují stránku nějakým způsobem upravit v speciálním prohlížeči.

Optimalizace stránky samotné

Optimalizace webu

Robots.txt

Robots.txt je soubor určený pro vyhledávače. Nachází se vždy na adrese domena.tld/robots.txt a obsahuje důležitá sdělení pro roboty vyhledávačů. Například může znepřístupnit část anebo úplně celý web pro roboty. Umožňuje nařídit robotům procházet web jen v určitém časovém intervalu, což může rozložit zátěž na webhosting.

V současnosti jeho nejdůležitější vlastností je možnost zapsat do něj sitemapy.

Sitemap

Soubory sitemap obsahují data o stránkách určených pro automatické zpracování ve formátu XML (na rozdíl od HTML musí být validní). Hlavně ale pomocí nich roboti vyhledávačů dokáží rychle nalézt nové stránky a připravit je na indexaci. Sitemapy můžete tvořit nejen pro stránky, ale i obrázky, dokumenty a další multimédia.

Rychlost načítání stránek

Rychlost načítání stránek je jedním s kritérií pro Google i Seznam. Podle Google rychlost či spíše pomalost načítání stránek ovlivňuje zhruba 1% všech stránek zařazených do jejich indexu <ref>http://googlewebmastercentral.blogspot.cz/2010/04/using-site-speed-in-web-search-ranking.html</ref>.

Reference

<references />