PlaCla

Z Seopedia
Verze z 13. 4. 2013, 15:24, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka: '''PlaCla''' (název vznikl složením slov Placené Články) je nejstarší Pay Per Post (PPP) služba v České Republice. Zakladatelem je Martin Jersák, kte…)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

PlaCla (název vznikl složením slov Placené Články) je nejstarší Pay Per Post (PPP) služba v České Republice. Zakladatelem je Martin Jersák, který je zároveň provozovatelem. Základna PlaCla je v Chrastavě. Systém i přes značné kontroverze je stále jedničkou na trhu. V současné době je v systému registrováno zhruba 300 blogů a magazínů.

Historie

PlaCla založil Martin Jersák v polovině roku 2009. V té době na českém trhu nebylo nic podobného, co by stálo za zmínku. Systém si díky diskuznímu fóru Webtrh poměrně rychle rozšířil do povědomí blogerů, čímž vznikl celkem slušný potenciál pro inzerenty. Prvními většími zákazníky byly různé SEO firmy. Systém PlaCla se postupem času stal jejich nástrojem pro propagaci stránek a zboří klientů.

Martin Jersák poměrně rychle pochopil, že je nutné zaměřit se i na reklamní agentury, které dávají přednost osobnímu setkání. Tento krok se mu vyplatil. Peníze investovat do najmutí obchodníků, kteří oslovují a pracují s inzerenty.

V roce 1.10.2010 se provozovatel stal plátcem DPH. Spekulovalo se o založení s.r.o.

Fungování systému

Systém funguje bez větších změn prakticky od začátku. Spousta lidí mu vyčítá, že není modernizován či že "zaspal dobu". Například dodnes nebyla spuštěna služba na obnovu hesla. Jediné co se mění, jsou minimální ceny za napsání článku a zpřísňují se pravidla.

  • Minimální dobití kreditu pro inzerenty je 2000 CZK bez DPH.
  • Provize PlaCla z napsaného a zveřejněného článku je 25%.
  • V systému není možné mít zároveň účet inzerenta a blogera, je nutné založit si dva samostatné účty.
  • Výplata probíhá do několika následujících dní. Platební morálka PlaCla platí za příkladnou.
  • Minimální doba mezi výplatami je 25 dní.
  • Minimální částka pro výplatu je 500 CZK.

Podmínky přijetí webu do systému

  • Do systému PlaCla mohou být přidány pouze weby, které se nachází na doméně druhého řádu, čímž jsou vyřazeny zvláště blogy na různých blogovacích službách a freehostingu. Dále musí jejich staří být minimálně půl roku.
  • Další podmínkou je minimálně 20 článků. Ty nesmí být duplicitní a indexované vyhledávači.
  • Mezi nejkontroverznější podmínky patří Alexa rank pod 10 milionů. Podle provozovatele je tato hodnota u blogů poměrně důležitá. Během existence systémů byla hodnota Alexa ranku snížena.
  • Dalším vyžadovaným rankem je srank. Jeho hodnota musí být momentálně minimálně 3. Ovšem už přijaté weby mají výjimku a je s nimi nakládáno individuálně.

Partnerský program

PlaCla má celkem zajímavý partnerský program. Z každého přivedeného člověka dostanete 10% ze všeho co utratí anebo vydělá ovšem jen po dobu jednoho roku.

Kontroverze

Systém PlaCla je často kritizován za přeprodej nekvalitních článků a zaspamování indexu vyhledávačů. Velké množství poptávek je totiž zadáváno do systému pouze za účelem získání zpětného odkazu a na kvalitu článku se zas tak moc nehledí.


PlaCla.cz - Stránka systému PlaCla.