Penalizace

Z Seopedia
Přejít na: navigace, hledání

Penalizace je forma znevýhodnění stránky ve vyhledávači. Na rozdíl od banu (vyřazení z vyhledávání) zůstává stránka v indexu. Jen je oproti ostatním znevýhodněna.

Penalizace za duplicitu

Nejčastější formou penalizace s kterou se můžete setkat je za duplicitu. Vyhledávač indexuje i stránky s duplicitním obsahem, ovšem řadí je většinou až úplně nakonec. Občas se také uvádí, že jsou umístěny do takzvaného supplemental indexu, kde jsou v případě nedostupnosti či zrušení "originálu" připraveni jej nahradit.

Penlizace GPR

Penalizace hodnoty Google Page Rank se projeví jeho vynulováním. Nejčastěji k tomu dochází při podezření na prodej zpětných odkazů anebo i výjimečně jejich výměnně. Takováto penalizace sama nezmizí a musí se o ní požádat přes Google webmaster tools. Samotných pozic stránky ve vyhledávači se tato penalizace netýká.

Pozicová penalizace

Běžnou formou penalizace je posunutí stránky o několik desítek místo níže. Známý je například případ z roku 2009, kdy algoritmus Panda posouval stránky o minimálně 50 pozic.

Jak poznat penalizaci

Seznam

U Seznamu není možné být o penalizaci jakkoliv informován. Projevuje se propadem návštěvnosti z vyhledávače. Je ovšem potřeba dávat pozor, jestli vývojáři jen něco nového nezkouší anebo nenasadili. Není zde výjimka, že stránka na konkrétní klíčové slovo mění své pozice každým dnem, anebo na několik dní spadne a poté se opět vrátí na původní pozici.

Google

Pokud máte web přiřazený do Google webmaster tools, budete o každé manuální penalizaci informování emailem.